-
Spotkanie 8 czerwca
.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo, w czerwcu wyruszamy „do Ameryki” – nasz temat przewodni to: Humanista wobec (odkrycia) Nowego Świata. Tym razem zaczniemy od konwersatoriów, a skończymy wykładem. Konwersatoria poprowadzą: prof. Adam Fitas i dr Jacek Jarocki, a wykład wygłosi dr Paweł Sieradzki. Do zobaczenia w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL!
-
Piękno renesansu – parę zdjęć
.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, w tamtym tygodniu po wysłuchaniu wykładu o Koperniku wyruszyliśmy w miasto. Renesansowy Lublin i renesansowi poeci Lublina stali się bohaterami majowej wycieczki. A już za trzy tygodnie (8 czerwca) czeka nas wyprawa do… Ameryki. Przed nami „nowy świat”, nowe odkrycia i nowe wyzwania!
-
Zajęcia 13 maja
.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo! Spotkanie majowe będzie miało inny przebieg niż wszystkie dotychczasowe. Spotykamy się w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL, aby wysłuchać wykładu o Koperniku. A potem wyruszamy na wyprawę po renesansowym Lublinie. Do wyboru są dwie wycieczki: 1. historyczna, którą poprowadzi prof. Jacek Chachaj, oraz 2. literacka, pod opieką prof. Wiesława Pawlaka i dr. Arkadiusza…


